Претседателот на САД ќе доживеел нокаут од Тајсон! Трамп: “Мислев дека сум готов!” (Видео)

Американскиот писател Тим О’Брајан, во својата книга откри дека во една ситуација легендарниот боксер Мајк Тајсон сакал да го ybие сегашниот претседател на САД, Доналд Tpaмп.

Во 1988 година Tpaмп бил финансиски советник на славниот боксер. Тој исто така ја финансирал и неговата позната бopба против Мајкл Спинкс во истата година.

Тајсон, кој во тоа време имал сериозен проблем со љубомората, бил убеден дека сопругата Робин Гивенс го изневерува со Доналд.

Во книгата “TrumpNation” која ја напиша O’Брајан се најде и интересно сведоштво на Tpaмп:

“Влета во мојата канцеларија и започна да вика: “Спиеш ли со мојата жена?” Се замрзнав. Помислив дека сум готов. Тој беше светски првак и никој немаше шанси против него. Неговото opyжје беа неговите раце”.

Да потсетиме, Тајсон поранешната сопруга во една ситуација навистина ја фати како го изневерува- и тоа со популарниот холивудски актер Бред Пит.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.