Прекрасно мезе за љубителите на добра чашка: Салата со сусам во која ќе уживате

Потребно ви е:

500 гр. крем сирење

1 чаша (180 мл.) кисела павлака

200 гр. шунка

100 гр. маринирани шампињони

1 шолја препречен сусам

Шунката и шампињоните исецкајте ги на коцки. Во еден тајнир соединете ги сирењето и павладата, па потоа додадете ги шунката, шампињоните и препечениот сусам. Сите состојки соединете ги. Украсете со сусам!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.