Прекрасно: Крстот на Маркови Кули и сонцето од Кутлеш (Фото)

Унијата на млади сили при ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп го постави знамето со сонцето од Кутлеш на крстот на Марковите Кули.

Крстот веќе две години не свети во ноќните часови, а на надлежните никако да им текне да го поправат.

“Со верба во Бог, кон Обнова на татковината. Да живее РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА”, напишаа од УМС Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.