Прекрасно! Дечиња од детска градинка ја изненадија восипитувачката на нејзината свадба – имаа поклон кој ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Воспитувачка на деца во градинка од Строжанец, Далмација, не ни можела да сонува дека на нејзината свадба ќе ја чека вакво големо изненадување.

Нејзините ученичиња од градинката “Бамбини” ја изненадиле со тоа што се појавиле на нивната свадбена веселба и направиле вистински спектакл.

Пеејќи ја песната Sweet Child O’ Mine од Guns N’ Roses, тие го воодушевија не само среќниот пар, туку и целиот Балкан.

Во изведбата се вклучила и нивната воспитувачка Марта Пољак Гашпар, која не можела да ги сокрие емоциите.

Прекрасната изведба на дечињата слушнете ја ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.