Предпремиера и премиера на претставата за деца „Авантурите на Пинокио“ во прилепскиот театар “Војдан Чернодрински”

22.12.2018 (сабота) со почеток од 13.00 ч. часот, предпремиера на претставата за деца „Авантурите на Пинокио“, во режија на Дарко Ковачовски

За 23.12.2018 (недела) со почеток од 12.00 часот е закажана и премиерата на истоимента претстава.

Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076 442 378.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.