Предизвик – влези во Прилеп ако можеш (Видео)

Први април е, но снегот не е шега.

Иако беше најавен пред една недела, сепак одново ги изненади општинските власти, па снежните врнежи создаваат проблеми во сообраќајот низ градот.

Се разбира, освен ако не го користат како природна бариера за карантин на градот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.