Прво место за ООУ “Кочо Рацин” од регионалниот натпревар “Детски семафор”

DetskiSemafor07-620x360

Денес 23.04.2016 година, се одржа Регионалниот натпревар  “Детски семафор”, на кој учество зедоа и ученици од ООУ “Кочо Рацин” – Прилеп, под менторство на наставникот Сокле Митрески. Учениците  го освоија ПРВОТО место во Екипна конкуренција!  Натпреварите продолжуваат на Државно ниво на 21.05.2016 г. во Скопје.

Честитки за постигнатиот успех!

soobrakajni-znaci

logo

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.