Прва трка и прва победа за Влатко Лозаноски, две од две за Андреј Маџоски: Прилепските велосипедисти не застануваат со успесите!

Во организација на велосипедскиот клуб “Екстрим бајк” од Битола, вчера се одржа трката “Апхил Смолево”, каде учество зедоја и велосипедистите од В.К. & Сервис “ИЛИНДЕН” од Прилеп.

-Влатко Лозаноски го освои првото место во мастерс – прва трка и прва победа за него.

-Андреј Маџоски беше прв во јуниори – две од две победи оваа година во МТБ за Андреј

Честитки за нашите велосипедисти и нивниот тренер Драган Димитријоски, и им посакуваме многу успеси на престојните државни првенства.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.