Прва и трета награда за ученичките од СОУ “Ѓорче Петров” Прилеп, од Државниот натпревар по биологија

На државниот натпревар по биологија кој се одржа на 18-ти мај во просториите на ПМФ – Скопје во организација на Друштвото на биолози на Република Македонија, учениците од СОУ „Ѓорче Петров“ – Прилеп освоија две награди, и тоа

АНГЕЛА ЧЕЛЕБИТОВА од прва година освои ПРВА НАГРАДА, а

Елена Бошеска од прва година освои трета награда;

Ментор на двете ученички беше професорката Татјана Шабаноска.

Честитки и уште поголеми успеси во иднина
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.