По Prilep Outlet Weekend ни доаѓа есенски панаѓур

По Prilep Outlet Weekend кој се одржа последниот викенд од август, сега ни следува есенски панаѓур.

Ќе се одржи од 6-8 октомври, а локацијата е Градски базен “Маркови Кули”. Епа народе проверете ги новчаниците, па ако не ви се испразнети од скапотијата по маркетите, навалете на шопинг на престојниот есенски панаѓур.




Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.