По втор пат европско признание: Прилепско училиште помеѓу 24-те во Македонија кои добија престижна еТвининг ознака

Денеска, 07.09. во просториите на Europe House, во Скопје, беше свеченото доделување на плакетите за еТвининг ознаката за училишта.

OOУ “Климент Охридски” од Прилеп е едно од 24 училишта во Македонија кои ја добија оваа престижна ознака.

Тоа е доказ дека ова прилепско училиште е на еднакво рамниште со европските училишта, во однос на педагошките практики и иновативните пристапи кои се користат во наставата.

На свеченото доделување се обрати Марко Ѓоргиевски, директор на Националната агенција и Мила Протуѓер, координатор за еТвининг.

Оваа ознака на ООУ “Климент Охридски” му е доделена втор пат последователно.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.