Почна санацијата на ударните дупки на патот Мажучиште – Мраморани – Дупјачани – Десово

Почна санацијата на ударните дупки на патот Мажучиште – Мраморани – Дупјачани – Десово која во наредните неколку дена комплетно ќе биде завршена. Со решавање на овој инфраструктурен зафат ќе се подобри патна инфраструктура, а воедно и ќе се олеснат условите за одвивање на сообраќајот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.