Почнаа на aпсaт? Предмалку без причина уaпceH раперот од дуото „Пука Козметика“ (Видео)

Предмалку пред Собранието на Р.Македонија бил уaпceн раперот Дарко Масларковски кој мирно протестирал против промената на името.

Додека протестирал, раперот пренесувал во живо на фејсбук.

Видеото погледнете го во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.