Поучно видео: Зошто не треба да се “блендира” кога ќе видите полициja на патот

Малку постаро, но многу поучно и корисно видео

Сите барем еднаш сме им блендирале на останатите возачи кога на патот ќе не запре или ќе видиме дека има полициja.

Овој гест го сметаме за човечки, но кога ќе го погледнете видеото ќе видите зошто грешиме.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.