Потрагата по 46-годишниот прилепчанец заврши со трагичен крај

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва.

Ова преку социјалните мрежи го пренесоа неколку луѓе, но и новинарката Каролина Дурло.

„Потрагата по лицето АЛЕКСАНДАР ЈОШЕСКИ од Прилеп, кој од вчера околу 12 часот се водеше за исчезнат, ЗАВРШИЛА доцна вечерва, за жал, со најнепосакуваниот исход“, пишуваа таа во својот пост на Фејсбук.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02uo8AHLyeGo8cj8wscCnJTpNingxk1AtKuefzdzsW1rx8jJDDK5Lj4WV5J5aFmD2kl&id=1096639113&mibextid=Nif5oz
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.