После ова не се чудете зошто се еден век пред нас: Јапонците од првиот ден на Светското ги украдоа симпатиите на целиот свет (Фото)

Тоа го можат само Јапонците. Иако Јапонија не играше на првиот ден од Светското првенство, туку играа Катар и Еквадор, нивните навивачи по завршување на мечот го чистеа ѓубрето од трибините, кое го оставија фановите на двете селекции.

Ова наиде на големо изненадување кај домашните фанови кои постојано ги прашуваа зошто тоа го прават, тие одговорија дека Јапонците не оставаат ѓубре, па макар тоа не било нивно.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.