Попyлapниот македонски пejaч и прилепски зет кандидат за советник во Советот на општина Битола

Македонскиоит пејач на поп музика и виолинист Димитар Андоновски е еден од кандидатите за членови на Совет на Општина Битола, кој се најде на објавената листа од страна на СДСМ.

На листата има 31 кандидат, а Андоновски се наоѓа на 21-то место.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.