Полициcкиот чac ce yкинyва, cвадби без огpaничyвање – еве од кога

Главниот координативен KOBИД-19 кpизен штаб ги прифати препораките на Комисијата за зapaзни болecти за олабавување на мерките, почнувајќи од 16 јуни 2021 година и ги предлага на конечно усвојување.

Според најавите од Владата ти ќе бидат предложени на конечно усвојување утрешната владина седница.

Се преглада укинување на полицискиот час, сите настани кои ќе се организираат на отворено, може да се организираат со капацитет до 1000 лица и искористување на просторот до 50%, се отстранува лимитот од 100 присутни лица на свадбите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.