ПОКАНА

5620-pokana-960x600-1

Општина Прилеп во соработка со Министерство за животна средина и просторно планирање, Ве поканува на манифестацијата што ќе се одржи на 22 Септември со почеток во 11:30 часот, по повод одбележување на „Европската недела на мобилност“, настан кој ќе се одбележи во сите поголеми европски градови, а има за цел да го поттикне пешачењето и движењето со алтернативни видови на превоз, со што би се намалил сообраќајот и загадувањето на животната средина.
Ве покануваме и Вие да учествувате на истата.

АГЕНДА
11:30 -12:00 – Забавна програма на камената бина
12:00 – Свечено отварање на настанот
12.15 – Почеток на велосипедската парада
12:15 – Движење по следнава рута низ центарот на градот: булевар „Гоце Делчев“, ул.„Кузман Јосифоски“, Кеј 9-ти Септември, ул. „11 Октомври“, ул. „Јоцка Јорданоски“, булевар „Гоце Делчев“.
12:25 – Пристигнување и собир на велосипедистите пред камената бина
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.