Поздрав до сите кои велат дека во Мала Преспа живеат Бугари (Видео)

Рецитал на ученичка од Мала Преспа за Гоце Делчев, Јане Сандански и Крушевската Република

Видеото е посебен поздрав до сите негатори и асимилатори на нашинците во Албанија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.