Пожар во куќа во битолско – спасена повозрасна жена од пламените јазици

На 15.04.2024 во 10.14 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Брусник, битолско, настанал пожар во куќа, во која живеела повозрасна жена. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола пожарот бил изгаснат, а жената била извадена од куќата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.