Подобри услови за спортување во СОУ „Орде Чопела“

6

По повод Европската недела на спортот во СОУ „Орде Чопела“ беше пуштено спортското игралиште со натпревар во фудбал на екипите од СОУ „Орде Чопела“ и СОУ „Кузман Јосифоски – Питу“. Градоначалникот Марјан Ристески кој беше во посета на ова средно училиште истакна дека општината и понатаму продолжува да инвестира во подобрување на условите во обрзаованието. Градоначалникот Ристески, исто така посочи дека на големо задоволство на учениците и вработените, училишната зграда ќе добие нова фасада, а планиранио е и доуредување на на училишниот двор на СОУ „Орде Чопела“.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.