Погледнете што им прави легендарниот Стивен Сегал на најголемите руски карате мајстори – ВИДЕО

screenshot_17

Стивен Сегал е американски филмски глумец и режисер. Кариерата ја започнал во Јапонија како инструктор по аикидо, пред да се пресели во Лос Анџелес, каде го снимил првиот филм во 1988 година. Станал популарна акциска ѕвезда, а сопственик е на црн појас во аикидо

Неговите најуспешни филмови се “Над законот”, “Под опсада”, “Oган под земјата” ……

Во продолжение погледнете што работи Стивен Сегал во една руска карате школа:

А.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.