Погледнете како во Кавадарци без луѓе ги дезинфицираат автомобилите кои влегуваат во градот (Видео)

Во Кавадарци пронајдоа начин како да ги дезинфицираат сите автомобили кои влегуваат во градот, а притоа да не се употребуваат човечки ресурси.

Погледнете:

ВИДЕО: Телевизија Кавадарци


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.