ПОВТОРНО ЖРТВА НА ПРИЛЕПСКИТЕ ПАТИШТА

Вчера наутро во 06.15 часот во МВР било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, возило „ауди А4“ со прилепски регистарски ознаки излетало од коловозот и застанало во канал со вода.

 

soobrakajka-4-640x360

Од извршениот увид и извршениот разговор со сопатникот Ж.Ј. (51) од Прилеп, кој е пренесен и задржан со тешки телесни повреди во Општа болница Прилеп, утврдено е дека незгодата се случила на 29 август меѓу 21.00 до 22.00 часот, а возилото го управувал сега починатиот Д.Н. (34) од Прилеп.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од ПС Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.