Повеќе повредени во страшна сообраќајка пред Кавадарци утрово – пожарникари ги ваделе од возилата

Три лица се повредени од кои едно потешко во страшна сообраќајна несреќа која утрово се случила на патот Кавадарци Росоман.

Според првичните информации станува збор за две лица во раните дваесетти години и уште едно постаро лице.

Станува збор за директен судир но нема информации како дошло до него.

Регионалниот пат Кавадарци-с.Росоман, од 07:00 часот е во целосен прекин поради сообраќајна несреќа, соопшти АМСМ.
ТППЕ Кавадарци излезе на терен со 8 пожарникари, 2 возила за техничка интервенција и 1 амбулантно возило.

Извор: Press24.mk
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.