Победа го доби противникот во 1/16 финалето од фудбалскиот Куп на Македонија

Во седиштето на ФФМ, денес беа извлечени двојките за првите натпревари од Купот на Македонија за натпреварувачката сезона 2020/21.

Полуфиналистите од ланското издание Шкендија, Академија Пандев, Брегалница и Струга Трим Лум ќе ја прескокнат првата рунда, а полудиригирана жрепка ги даде следните парови:

Оваа сезона во секоја фаза ќе се игра по еден натпревар, а при нерешен резултат директно ќе се изведуваат пенали.

Натпреварите од првата рунда ќе се одиграат на 23 септември од 15.30 часот. Осминафиналните дуели ќе се одиграат на 21 октомври, а четвртфиналните пресметки на 25 ноември. Полуфиналето ќе се игра на 7 април, а мечот за трофејот на 19 мај.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.