Пијан возач удри во бандера во Прилеп

received_10210771571876866

Попладнево на улицата “Сотка Георгиоски” во близина на раскрсницата “Чумовчанец”, возач удри во бандера.

Според очевидци возачот бил во алкохолизирана состојба и истиот после ударот е пренесен во општата болница “Борка Талески” во Прилеп.

Увид на лице место извршиле службени лица на полицијата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.