Пејачката од Прилеп порача: “Само да се знае, ова видео не се брише” (ФОТО/ВИДЕО)

Фолк пејачката од Прилеп, Елена Јовческа, на својот Фејсбук профил објави сцени од еден од нејзините спотови, каде таа во раце го носи сонцето од Кутлеш.

“Само да се знае, ова видео не се брише ….MAKEДОНИЈА”, порача Јовческа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.