Пентагон пoтвpди: Bojcкaтa нa Амepика имaшe блиcки кoнтaкти co HЛО (Видео)

Министерството за одбрана на Соединетите држави потврди дека видеото за НЛО кое е откриено е вистинско.

Пентагон објави дека снимките од трите неидентификувани летачки објекти кои се движат низ облаците, ги снимила војската во 2019 година.

Еден од предметите има триаголен облик, другиот е во форма на желад, а третиот изгледа како ракета.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.