“Пензионер спие во Собрание за 75.000 денари?”

Пратеникот Илија Николовски “дреме” по напорната работа во македонското собрание.
Сигурно сонува како прнзионерите живеат сега подобро со пониски пензии и во држава со ново име. 330000 пензионери во сонот му аплаудираат за “животот што дојде” благодарение на оваа Влада”
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.