Пендаровски твита на албански, вие сакате тој Делчев да го брани?

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска само на албански јазик напиша статус на Твитер.

Неговиот статус предизвика остри реакции од голем број корисници на оваа социјална мрежа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.