Паниka во Ајакс: Поулсен во изолација

Според британски „Мирор“, Кристијан Поулсен моментно се наоѓа во изолација што предизвикало паника меѓу „копјаниците“.

Поранешниот дански фудбалер, наведува весникот, кој некогаш играше за Ливерпул и за Ајакс и сега е член на стручниот штаб на холандскиот тим, бил во контакт со лице заразено со новиот кopoнавиpyc.

Покрај Поулсен, во изолација се ставени и кондицискиот тренер Алесандро Шенмајкер и физиотерапевтот на клубот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.