ПАНИКА ВО МТВ: Снимен моментот на земјотресот (ВИДЕО)

Композиторот и музичар Емин Џијан објави снимка од моментот кога се случи силниот земјотрес во Скопје.

 

fames-640x359

Снимката е од проба на оркестарот ФАМЕС, кој е сместен во зградата на Македонската телевизија. Како што може да се види, одеднаш музичарите срипуваат од столчињата и тргнуваат бргу да ја напуштат салата во која ја изведуваат пробата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.