Очај! Дрвјата во Старата чаршија направени “ПОПАРА” (Фото)

Деновиве oпштинските служби ги кастреа дрвјата во центарот на Прилеп, но наместо кастрење оставија само трупци.

Вистина е дека со кастрење се продолжува животниот век на дрвјата, но ова веќе не личи на ништо.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.