Охридска убавина во октомври: Јато бисери во Охридското Езеро кои пленат со својата убавина (ФОТО)

Балканскиот Ерусалим е прекрасен во сите годишни времиња. Топлото време и денеска го исполни Охрид, а посетителите уживаа во бескрајната убавина на мирното Охридско Езеро и максимално ги користеа сончевите зраци.

А езерото е убаво и преку ден, но и преку ноќ. Случајно наидовме на едно бројно јато лебеди кои дополнително го разубавуваат охридскиот пејсаж.

Погледнете ја оваа бескрајна убавина:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.