Осмомартовски концерт на ООУМ „Ордан Михајлоски – Оцка“

IMG_2430

Во преполната сала на киното „Мис Стон“, по повод празникот на жената 8ми март, музичкото училиште “Ордан Михајлоски -Оцка” одржа концерт на кој учевствуваа голем број на ученици од сите инструментални оддели. За прв пат настапи и новоформираниот оркестар заедно со училишниот хор под диригентска палка на проф. Јулијана Златеска. На концертот настапи и Јована Арсовска од класата на проф. Јана Четелева, гостин од ДСМУ од Битола, со кои за прв пат се започнува нова соработка помеѓу двете училишта. На концертот пресуствуваше градоначалникот г-дин Марјан Ристески кој, на секоја присутна жена и подари цвеќе.

IMG_2379 IMG_2380 IMG_2387 IMG_2390 IMG_2392 IMG_2399 IMG_2403 IMG_2406 IMG_2410 IMG_2413 IMG_2418 IMG_2426 IMG_2427 IMG_2433
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.