Од нив најмалку очекуваше: Новинарите му ја завршија кариерата на Заев?

Се откажа од антиката, се откажа од Цар Самоил, се откажа од Кирил и Методиј, го промени името, а сега не убедува дека Бугарите се нашите ослободители?

Не стивнуваат реакциите по изјавата на премиерот Заев за бугарската БГНЕС. Социјалните мрежи вријат, а не останаа рамнодушни ниту новинарите кои исто така коментираа за изјавите на Заев дека Југославија не држела разделени од Бугарија, која пак, ја ослободила Македонија од фашистите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.