Одмор за само 170 евра и не треба да правите кopoна тecт: Погледнете како изгледа ова летувалиште кое сигурно ќе ве освои (Видео)

Бидејќи како последица на пандемиJaта кopoнавиpyc на сила во земјите од ЕУ забpaнет е влезот на македонските државјани, се отвораат некои нови можности за летување.

Една од нив, барем што се однесува до земјите кои што физички ни се поблиску е Албанија.

Летување на југот од Албанија

Недалеку од грчкиот остров Крф се наоѓа и едно од албанските летувалишта кои што поради пандемиjaта коронавиpuc е избор за многумина.

Саранда припаѓа во областа Валона и се карактеризира со мноштво убави уредени плажи и многубројни природни убавини.

Сместувачките капацитети се на задоволувачко ниво, а во местото постои и убаво уредено шеталиште, многу ресторани и кафулиња, но и многубројни продавници.

Освен тоа, во околината на Саранда се наоѓаат и многубројни знаменитости, кои што секако дека треба да се посетат.

Колку чини летување во Саранда?

Поради моменталната ситуација со пандемијата кopoнавирус, ова албанско летувалиште е вистинска авантура.

Таму најевтината варијанта во приватно сместување за 4-члено семејство на почетокот на месец август изнесува околу 170 евра.

Додека пак најскапата опција во ова летувалиште изнесува 2.590 евра за 7 ноќи со доручек, за 4-члено семејство.

Станува збор за ресорт со 5 ѕвезди, кој што е 2 километри оддалечен од центарот на Саранда и кој што има сопствена плажа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.