Овој петок бесплатен градски превоз за сите граѓани во Прилеп

Општина Прилеп се приклучува кон одбележувањето на Европската недела на мобилност под мотото ,,Движи се рационално, штеди енергија”.

Со единствена цел, што помалку користење на автомобилите и позитивно влијание врз заштитата на животната средина, заедно со ЈП ПУП обезбеден е БЕСПЛАТЕН Јавен градски превоз за сите граѓани на општина Прилеп во петок, на 22.09.2023.

Апелираме што повеќе граѓани да ја искористат можноста да го искористат Јавниот превоз и барем на еден ден да ги оставиме автомобилите.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.