Ова момче денеска е познат македонски пејач: “Мечкин Камен Илинден 97′, а јас само 13 години, мал, но задоен со љубов кон татковината”

Познатиот македонски пејач, Спасен Силјаноски, објави фотографија од далечната 1997 година, кога тој имал само 13 години

“Мечкин Камен ИЛИНДЕН 97′, а јас само 13 години. Мал, но задоен со љубов кон татковината. Првата песна што научив да ја пејам беше “Крушево абер пристигна”, а втората “Неплачи мајко нежали”. Првиот филм што го гледав заедно со татко ми беше “Македонска крвава свадба”, а вториот “Најдолгиот пат”. Некогаш постоеја искрени чувства, емоции жар и љубов кон татковината, сега само лажен патриотизам 🙁 Дојде време да не смееш да си ја сакаш Татковината, да не смееш да кажеш дека си патриот. Бидеќи ќе те осудат и прогласат за луд, за нив е нормално да си ГЕЈ, ако си патриот тогаш си грешник….Епа еве јас сум најголемиот грешник и ќе продолжам да си ја сакам МАКЕДОНИЈА…Ќе продолжам да го кревам мојот глас против секој еден кој работи против националниот интерес без разлика дали и колку ќе изгубам од мојата кариера…Тоа не е повредно од Македонија, некогаш губеле животи и се гордееле со тоа. ЧЕСТИТ ИЛИНДЕН. ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА”, напиша Силјановски на Фејсбук.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.