НОЌ ЗА ИСТОРИЈА! Младинците на Победа вечерва го играат првиот натпревар од младинската Лига на шампиони

Вечерва од 20.30 часот по македонско време, младинците на Победа го играат историскиот премиерен натпревар во Младинската лига на шампиони. Како прваци на Македонија за противник го имаат првакот на С.Ирска Колерајн.

Младинците на ФК Победа вечерва го одржаа планираниот тренинг под рефлектори на теренот со вештачка трева на стадионот на Koлерајн

Во ведра и оптимистичка атмосфра фудбалерите ги одаботија последните задачи од страна на Стручниот штаб и подготвени го дочекуваат вечерашниот историски премиерен меч во Младинската лига на шампиони.

Во прилог на младите прилепчани е и фактот што во новата сезона на младинската лига на Северна Ирска за играчи до 18 години, екипата на Колерајн има одиграно 3 натпревари, во кои претрпел 3 порази, и е на претпоследното место на табелата: 01.09.202 Dungannon Swifts U18 3 – 1 Coleraine U18, 15.09.2022 Linfield Rangers 3 – 0 Coleraine U18, 23.09.2022 Coleraine U18 1 – 2 Larne Youth

Момци срце на терен! Направете не’ горди!

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.