Нов тренер и нови три бодови од Кочани за “Победа”

Со головите на Јошески (2мин), Стомнароски (60мин) и Б.Спиркоски (62мин), Победа попладнево триумфираше над Осогово на гостувањето во Кочани.

Победа сега се наоѓа на второто место од Втората лига-Исток, откако Саса и Беласица одиграа нерешено без голови во Македонска Каменица.

Слога од Виница триумфираше минимално со 1:0 против Детонит, а веќе викендов се игра новото 15-то коло.

Состојбата на табелата сега е следна: 1. Слога-34, 2. Победа – 29, 3. САСА -28, 4. Беласица-25

Победа викендот го пречекува фенерџијата Локомотива од Градско и ќе атакува на нови три бода. Слога гостува кај Беласица, а Саса во Пехчево кај Кит-Го.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.