Нов меѓународен турнир и нови успеси за боречкиот клуб “7-ми Мај” – Прилеп (ФОТО)

На 10.02.2024 борачите на “7-ми Mај” настапија на силен меѓународен турнир во Косово и ги постигнаа следниве резултати:

Михаил Илијески прво место во категорија до 50кг,
Елена Дејкоска второ место во категорија до 49кг,
Ангела Трајкоска трето место во категорија до 49кг,
Деспина Богеска трето место во категорија до 53кг,
Тамара Цветкоска прво место во категорија до 61кг.

Екипата беше предводена од тренерот Стојанче Тушески и новиот и млад судија Михаела Тодороска, која го имаше своето деби на меѓународен турнир.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.