Нов асфалт и на улиците “Драган Димески” и “Кеј 9-ти Септември” (Фото)

Се асфалтираа дел од улиците „Драган Димески“ и „Кеј 9ти Септември“ во Прилеп.

– Продолжуваме со градежните активности и подобрување на патната инфраструктура во општина Прилеп. Исто така паралелно се одвиваат активностите околу рехабилитација на локалните улици. Домаќински и одговорно – напиша на ФБ градоначалникот на општина Прилеп, Борче Јовчески.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.