Нов асфалт за улицата “Мирче Ацев” во Прилеп (Фото)

Општина Прилеп ја продолжува градежната активност за рехабилитирање и асфалтирање на улици во градот. Деновиве, нов асфалт доби улицата „Мирче Ацев“. Се асфалтираше површина од околу 2.300 метри квадратни – информираат од општината.

-Наша обврска е одржување на патната инфраструктура. Ќе продолжиме да работиме во интерес на потребите на граѓаните, посветено и одговорно – додаваат од општината.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.