НОВО ЧУДО ВО БИТОЛА: Граѓаните среќни, “Нискоградба” се пофали со нов сливник на улицатa “Срем”

“По барање на граѓаните од ул.Срем,решен е проблемот со атмосферските води со поставување на нов сливник.Извршено е и порамнување на пристапниот пат кон улица Едвард Кардељ”, напишаа од претпријатието на Фејсбук.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.