Новото засилување на Барселона се посрамоти на промоцијата пред медиумите (Видео)

Мартин Брајтвајт и официјално е нов фудбалер на Барселона. Барса побара и доби дозвола да донесе едно засилување вон трансфер периодот, а причината за тоа беа повpeдите на Суарез и Дембеле.

Данецот од редовите на Леганес беше принудното решение, а денеска тој беше официјално промовиран на “Камп Ноу”.

После традиционалното фотографирање, Брајтвајт реши да ги покаже своите фудбалски способности, но успеа само да се посрамоти.

Погледнете како изгледаше тоа:

Барселона за Брајтвајт на Леганес му плати 18 милиони евра.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.