Новиот потпретседател на СДСМ бркал новинари од влезот на Министерство за здравство (ВИДЕО)

Додека бил портпарол на Министерството за здравство новиот потпретседател на СДСМ Коста Петров не дозволувал медиумите да земат изјави пред влезот на министерството.

Причината да ја избрка екипата на Алфа од пред влезната врата на сонце кога било забрането да се работи на отворено поради високи температури била затоа што новинарите не биле претставници на министерството за здравство а изјавата не била најавена.

Експертот за односи со јавност Петров беше шеф на македонската екипа која ја придружуваше Тамара на Евровизија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.