“Новиот Мecи” на Барселона е кунг-фу ceзнација: Црвен кapтон за во историjaта (Видео)

Барселона се мачеше, но на крајот успеа да го совлада последниот на табелата Еспањол во градското дерби и да одржи чекор со Реал во бopба за титулата.

Младиот фудбалер на Барса, кој соборува рекорди и кој го нарекуваат “новиот Меси”, сега повторно беше во центарот вниманието.

Најпрво заработи жолт картон, но кога судијата подобро ја погледна снимката, виде дека заслужи црвен, па поради тоа Фати се запиша во историјата- стана вториот најмлад играч во Премиера кој заработил црвен картон.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.